© כל הזכויות שמורות לישראלי בברלין - אורי נחמנזון

מי אני 

אגב.. אם למדתי משהו על ברלין במהלך אותם חודשים הוא שמדובר בעיר טיפה מורכבת לטיול, גם למטייל המיומן... מעבר לכך שמדובר בעיר ענקית (יותר גדולה אפילו מניו-יורק) שבנויה שונה משאר הערים בכך שאין לה מרכז אחד ברור, ברלין גם מתאפיינת בסגנון הבנייה של חצרות ש"מחביאות" סודות ואוצרות. הוסיפו לכך את העובדה שברלין כמעט והושמדה במהלך מלחמת העולם ה-II, כך שהרבה מהסיפורים המעניינים הם על דברים שפשוט לא קיימים יותר... ובקיצור, הבנתם, ברלין היא אחד המקומות האלה שרצוי שיהיה לצידך מישהו שמכיר טוב את העיר.

מי שמכיר אותי יודע ש-3 הדברים האהובים עליי הם: לטייל, לאכול ולדבר...

אז כשעברתי לברלין החלטתי לעשות מזה מקצוע! 

 

נעים להכיר, שמי אורי נחמנזון.

במקור מקרית מוצקין, בין חיפה לעכו.

לאחר הצבא עברתי לתל אביב, סיימתי תואר ראשון בתקשורת ונסעתי לטיול ארוך בהודו.

לאחר הטיול עבדתי בתחום התקשורת, בעיקר בדוברות, יחסי ציבור ושיווק ובמקביל גם תקופה מסוימת בחיי הלילה של ת"א.

במהלך לימודי התואר השני שלי (ניהול וייעוץ ארגוני) הכרתי את בת הזוג שלי, גרמנייה שעבדה בישראל.

בשנת 2013 נפתחה לנו הזדמנות לעבור למספר חודשים לברלין, מיד קפצנו עליה. שם התחיל הרומן שלי עם העיר המרתקת הזאת, עיר שבמבט ראשון יכולה מאוד להרתיע ואולי אף לשעמם, אך בשנייה שלומדים להכיר אותה ומשחררים – מתמכרים! כיוון שאני מאוד אוהב לטייל ניצלתי את השהות בעיר החדשה ובמהלך התקופה שגרנו בברלין קמתי כל בוקר, נעלתי נעלי הליכה נוחות וחמוש בטיפים מברלינאים ותיקים פשוט יצאתי "לחרוש" את העיר, כך הכרתי את ברלין בדרך הנכונה – דרך הרגליים!

 

 

לאחר מספר חודשים חזרנו לת"א כאשר לי היה ברור שאני, אורי, לעיר הזאת עוד אחזור, והפעם לתקופה ארוכה. ובאמת לאחר כשנתיים נפתחה לנו הזדמנות נוספת לעבור לברלין והפעם לתקופה בלתי מוגבלת, אז הנה אני פה.

 

לפני כשלוש שנים החלטתי לחבר את 3 הדברים שאני הכי אוהב לעשות (לטייל, לאכול ולדבר) והתחלתי לעבוד כמדריך טיולים, בתחילה באחת החברות המובילות בעיר ולאחר שצברתי ניסיון של מאות קבוצות ואלפי מודרכים, גם כמדריך עצמאי. בין הסיורים אני ובת הזוג משתדלים להמשיך ולטייל באירופה ובמזרח הרחוק ולטעום את כל מה שיש לעולם הזה להציע.

אני מזמין אתכם להצטרף אלי לסיור בעיר הכי מרתקת, עם האנשים הכי צבעוניים, המסעדות הכי מיוחדות וההיסטוריה הכי מטורפת בעולם - אני מבטיח לחשוף בפניכם את סודותיה של העיר ברלין.

 

או במילים אחרות, תנו לי להכיר לכם את ברלין "שלי".                                                                                                                                                                            אורי.